Wspólnie doświetlmy przejścia wzdłuż Legionowej

Wystarczy kilka chwil i wspólnie możemy zwyciężyć w kolejnym internetowym głosowaniu. Chodzi o Budżet Obywatelski Mazowsza, który wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Od dziś na stronie https://bom.mazovia.pl/glosowanie można oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki, jeden – na podregionalny. Do tej drugiej kategorii należy pomysł doświetlenia pięciu przejść dla pieszych – czterech wzdłuż ulicy Legionowej (w sąsiedztwie z ulicami: Żytnią, Modrzewiową, Konwaliową i Spacerową) oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym.

Legionowa to jedna z najruchliwszych ulic w naszym mieście, znajdująca się w zarządzie urzędu marszałkowskiego. Modernizacja przejść dla pieszych znacznie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego: i pieszych, i kierowców. Projekt polega na wykonaniu pięciu doświetlonych aktywnych przejść dla pieszych zrealizowanych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 632 na terenie miasta Marki oraz Stanisławowa Pierwszego (gmina Nieporęt). Realizacja zadania polegać będzie na zainstalowaniu latarni ulicznych, które doświetlą przejścia oraz lamp ostrzegawczych zamontowanych wraz ze znakiem D-6.

Zagłosować można bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę https://bom.mazovia.pl/glosowanie, wybrać projekt nr 181, wpisać m.in. numer telefonu komórkowego. Otrzymamy kod, którym potwierdzimy nasz wybór. Cała operacja zajmuje tylko chwilę, a głosować mogą również osoby niepełnoletnie.

Nasi mieszkańcy już nie raz udowadniali, że potrafią się mobilizować w takich sytuacjach i świetnie dawać sobie radę w internetowych głosowaniach. Wspólnym sukcesem jest m.in. wybudowanie dwóch placów zabaw Nivea. Liczymy więc na poparcie wniosku dotyczącego inwestycji w poprawę bezpieczeństwa na Strudze.Jeśli uda się wygrać, wartość inwestycji na Strudze wyniesie około 400 tys. zł. Głosowanie trwa do 16 listopada, ale zachęcamy, by nie odkładać go na ostatnią chwilę. Pełen opis naszego projektu znajduje się na stronie: https://bom.mazovia.pl/projekt/183

Liczymy na Wasze głosy! Wspólnie możemy poprawić bezpieczeństwo na ulicy Legionowej.

Urszula Paszkiewicz, Przemysław Lis, Andrzej Nadolski, Paweł Pniewski

Jedna uwaga do wpisu “Wspólnie doświetlmy przejścia wzdłuż Legionowej

  1. Pingback: By nie poddawać się konformistycznemu prądowi… | Paweł Pniewski bloguje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s