O SOBIE

Nazywam się Paweł Pniewski. Mam 32 lata i od urodzenia jestem mieszkańcem Marek. Tu się wychowałem, tu ukończyłem szkołę podstawową i gimnazjum, tu od przeszło 10 lat udzielam się społecznie w organizacjach pozarządowych. Nie należę do żadnej partii politycznej. W latach 2015-2018 pracowałem w mareckim ratuszu zajmując się sprawami partycypacji obywatelskiej oraz promocji miasta.

świeć się z energą 2016

Odpowiadałem za przebieg konsultacji społecznych w ramach budżetu obywatelskiego, współpracę z organizacjami pozarządowymi i nieformalnymi grupami mieszkańców. Koordynowałem pracę Mareckiej Rady Seniorów oraz przygotowywałem coroczną sesję Młodzieżowej Rady Miasta. Reprezentował również nasze miasto w Komisji Partnerstwa i Dialogu Związku Miast Polskich. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce.

Zadania na rzecz środowiska zrealizowane dzięki inicjatywie „EkoMarki”, Marecki Budżet Obywatelski, Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, Kreatywne Strefy Gier Chodnikowych, Podwórka Nivea, to tylko niektóre przykłady działań zrealizowanych wspólnie z Wami – Mieszkańcami w mijającej kadencji. Pracując w urzędzie miasta angażowałem się w realizację wielu działań mających na celu poprawę komfortu życia mieszkańców naszego rejonu, m.in.: uczestniczyłem w negocjacjach w sprawie objęcia Marek pierwszą strefą biletową oraz brałem udział w procesie inwestycyjnym rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz budowy Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

bitwa1

W latach 2010-14 pełniłem funkcję radnego miasta Marki. Skutecznie zabiegałem wówczas o: budowę kompleksu sportowego przy SP1, termomodernizację placówek oświatowych, zaprojektowanie kompleksu edukacyjnego przy ul. Wspólnej z basenem, halą sportową i salą widowiskową, nowe sygnalizatory świetlne i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Bandurskiego.

wospW działania społeczne zaangażowany jestem od wielu lat. Jestem prezesem stowarzyszenia Grupa Marki 2020 oraz członkiem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Przez ponad 15 lat byłem członkiem służby liturgicznej parafii św. Izydora. Od 2008 roku jestem redaktorem najstarszej gazety lokalnej ukazującej się w naszym mieście – Ekspresu Mareckiego.  Działając na rzecz naszej lokalnej społeczności spotkałem mnóstwo wspaniałych zaangażowanych ludzi, z którymi mam przyjemność tworzyć wiele projektów społecznych, m.in.:

  • TAK dla Obwodnicy Marek (akcja społeczna na rzecz budowy mareckiej obwodnicy),
  • Św. Mikołaj mieszka w Markach (dzięki ofiarności darczyńców co roku przygotowujemy około stu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących młodych mieszkańców Marek),
  • Świetlik mój przyjaciel (w ciągu pięciu lat rozdystrybuowaliśmy wśród uczniów mareckich szkół podstawowych ponad 13 tys. zestawów odblasków),
  • Zostaw 1% w Markach (co roku zachęcamy, by rozliczając się z urzędem skarbowym przekazywać 1% podatku mareckim organizacjom pożytku publicznego),
  • Bieg Nocny Marek (od pierwszej edycji tej największej imprezy biegowej w powiecie wołomińskim jestem szefem Biura Zawodów),
  • wymiana uczniowska z polskim Gimnazjum im. W. Syrokomli w Wilnie (od 2012 roku odbyło się 7 wymian młodzieży),

pierwsza sesjaPodczas wyborów samorządowych w 2018 roku uzyskałem mandat radnego startując z listy komitetu wyborczego Burmistrza Jacka Orycha zdobywając 537 głosów. Gorąco dziękuję za zaufanie, jakim mnie wówczas obdarzyliście. To dla mnie bardzo budujące, że moje dotychczasowe działania zostały docenione przez wyborców. Jest to jednocześnie wielkie zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz mieszkańców i rozwoju naszego miasta. Podczas pierwszej sesji rady miasta kadencji 2018-2023 radni powierzyli mi funkcję przewodniczącego Rady Miasta Marki. Mam nadzieję, że nasza wspólna pięcioletnia współpraca w radzie miasta przyniesie miastu wiele korzyści, bo praca w samorządzie to przecież gra zespołowa.

Za zasługi w kultywowaniu tradycji niepodległościowych oraz działalności na rzecz promocji historii Polski zostałem uhonorowany medalem „Pro Patria” nadanym przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz honorową odznaką 30-lecia Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Prywatnie kocham podróże i dobrą kuchnię. Każdą wolną chwilę staram się przeznaczyć na odkrywanie nowych miejsc, kultur i smaków. Od niedawna prowadzę podróżniczego bloga o nazwie Pasibrzuch w podróży.

Paweł Pniewski
tel. 785 370 400, e-mail: pawel.pniewski@marki.pl

memoriał bercika

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s