Aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920

Obwodnica Marek zyskała nową nazwę.

Wczoraj weszła w życie uchwała Rady Miasta Marki w sprawie nadania nazwy odcinkom drogi ekspresowej S8 przebiegającym przez Marki. Udając się na uroczystości w Ossowie i Radzyminie organizowane z okazji 100 rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami pojedziemy „aleją Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920”.

Jest to wspólna inicjatywa samorządów Marek, Zielonki, Kobyłki, Wołomina, Radzymina, Klembowa i Dąbrówki, do której przyłączają się pozostałe gminy, przez które przebiega droga ekspresowa S8 między Warszawą a Białymstokiem. Idea utworzenia Trasy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w jubileuszowym roku stulecia wiktorii polskiego żołnierza na przedpolach Warszawy, zyskała aprobatę ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Jutro, przed rozpoczęciem obchodów w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Ossowie, przy trasie S8 w miejscowości Emilianów odsłonięty zostanie pamiątkowy głaz z nową nazwą trasy, która przypominać będzie kolejnym pokoleniom o przełomowej bitwie w dziejach Europy. W uroczystości udział wezmą przedstawiciele rządu oraz samorządowcy.

Bardzo się cieszę z doprowadzenia tej inicjatywy do szczęśliwego finału, ponieważ osobiście maczałem palce w tym przedsięwzięciu przygotowując treść apelu samorządowców oraz stanowisko Rady Miasta Marki w tej sprawie.

Jedna uwaga do wpisu “Aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920

  1. Pingback: By nie poddawać się konformistycznemu prądowi… | Paweł Pniewski bloguje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s