Czas na Wilczą

Po zabezpieczeniu potrzeb mieszkańców związanych z edukacją kluczowym wyzwaniem dla mareckiego samorządu jest poprawa stanu dróg. Niestety dziesięciolecia zaniedbań w tym obszarze sprawiają, że wiele dróg ma nieuregulowany stan prawny, co w skrócie oznacza, że właścicielami działek, które wchodzą w pas drogi są w dalszym ciągu mieszkańcy lub też droga, która faktycznie istnieje w rzeczywistości w planach zagospodarowania drogą nie jest lub ma zupełnie inny przebieg.

Po wielomilionowych inwestycjach w bazę szkolną i przedszkolną przyszedł czas na inwestycje drogowe. Jedną z ulic, która niewątpliwie wymaga interwencji jest ulica Wilcza, przy której obecnie mieszka ponad pół tysiąca osób, a kolejne osiedla w tym rejonie powstają jak grzyby po deszczu. W sprawie jej modernizacji dwukrotnie rozmawiałem z burmistrzem Jackiem Orychem oraz jego zastępcą odpowiedzialnym za Wydział Inwestycji i Zarządu Dróg Dariuszem Pietruchą. Sytuacja własnościowa na tej ulicy jest bardzo skomplikowana. Kilkanaście działek wchodzących w pas drogi jest prywatnych. Niektóre posiadają po kilku właścicieli. Dlatego też wykonanie nakładki asfaltowej, co w sposób najszybszy rozwiązałoby problemy komunikacyjne tego obszaru, nie wchodzi niestety w grę w przeciwieństwie do ulicy Skowroniej, na której prace zaczną się w listopadzie.

W przypadku ulicy Wilczej konieczne jest przygotowanie obszernej dokumentacji, by wystąpić do starosty wołomińskiego o wydanie zezwolenia na realizacji inwestycji drogowej. Jest to proces długotrwały, ale konieczny w przypadku tej ulicy, aby myśleć o jej kompleksowej budowie. W związku z trwającymi pracami nad projektem budżetu miasta na 2021 rok złożyłem wniosek o zabezpieczenie środków na przygotowanie projektu budowy ulicy Wilczej. Z pomocą przyszli również mieszkańcy, którzy zebrali prawie 300 podpisów pod wnioskiem.

Z rozmowy, jaką przeprowadziłem z burmistrzem Jackiem Orychem, wynika, że szansa na wykonanie projektu budowlanego dla tej ulicy jest bardzo duża, bo burmistrz również zauważa potrzebę modernizacji tej ulicy, jednak zastrzega, że koszt samej budowy tego ciągu może być ogromny. Jednak konieczny jest pierwszy krok i rozpoczęcie projektowania, co wierzę, że nastąpi w przyszłym roku.

Jedna uwaga do wpisu “Czas na Wilczą

  1. Pingback: By nie poddawać się konformistycznemu prądowi… | Paweł Pniewski bloguje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s