Wystartuję w wyborach do rady miasta

ja3

Długo zastanawiałem się przed podjęciem tej istotnej decyzji. Pracując w mareckim ratuszu poznałem wiele wspaniałych osób, z którymi wspólnie realizowaliśmy ciekawe projekty i inicjatywy. Sprawy związanie z partycypacją obywatelską oraz organizacja miejskich wydarzeń to coś, co sprawia mi dużą satysfakcję. Zadania na rzecz środowiska zrealizowane dzięki inicjatywie „EkoMarki”, Marecki Budżet Obywatelski, Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, Kreatywne Strefy Gier Chodnikowych, Podwórka Nivea, to tylko niektóre przykłady działań zrealizowanych wspólnie z mieszkańcami w tej kadencji.

Zdecydowałem, że wystartuję w nadchodzących wyborach samorządowych i będę ubiegał się o mandat radnego miasta Marki. Zdaję sobie sprawę, że ewentualne zwycięstwo i przejście do rady miasta będzie wiązało się z rezygnacją z mojej dotychczasowej pracy w urzędzie miasta.

Marecki samorząd, by był w pełni skuteczny, powinien oddychać oboma płucami, jakimi są władza wykonawcza, czyli burmistrz z pracownikami urzędu oraz władza uchwałodawcza, czyli radni. Obserwując pracę rady odnoszę wrażenie, że radzie miasta potrzeba nowej energii, jeszcze większego zapału do działania na rzecz miasta. Potrzeba nowych inicjatyw i nowego spojrzenia na kontakty z mieszkańcami. Będąc najmłodszym radnym ubiegłej kadencji przygotowałem więcej projektów uchwał i interpelacji niż łącznie wszyscy radni bieżącej kadencji. Wyobraźcie sobie, że w ciągu ostatnich czterech lat tzw. radni opozycyjni przygotowali zaledwie 5 projektów uchwał na ponad 650 rozpatrywanych przez radę miasta.

Swoje doświadczenie samorządowe chciałbym wykorzystać sprawując ponownie mandat radnego i w ten sposób działać dla dobra nas wszystkich przez kolejne 5 lat, bo wiem, że rada miasta może działać jeszcze efektywniej. W wyborach samorządowych wystartuję z ramienia KWW Burmistrza Jacka Orycha i będę zabiegał o Wasze głosy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: