Młodzieżowi radni debatowali o Markach

modziezowa rada miasta

W czerwcu Marki oddawane są na jeden dzień w ręce młodzieży, która obraduje jako Młodzieżowa Rada Miasta. To już szósta młodzieżowa sesja rady miasta, którą miałem przyjemność koordynować. Temat tegorocznej sesji brzmiał „Włącz się… do działania”.

Zanim Młodzieżowi radni rozpoczęli debatę na temat aktywności społecznej wśród młodych mieszkańców, odbyło się głosowanie na przewodniczącego sesji. Spośród zgłoszonych kandydatur, w głosowaniu tajnym, najwięcej głosów uzyskał Wojciech Hajka reprezentujący Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II.

Następnie przedstawiciele każdej z mareckich szkół przedstawiali ciekawe pomysły, w jaki sposób zachęcić młodzież do angażowania się w życie miasta oraz opowiadali o inicjatywach społecznych realizowanych w swoich placówkach. Na zakończenie sesji każdy z młodzieżowych radnych mógł zadawać pytania burmistrzowi Jackowi Orychowi, który opowiadał młodzieży w jaki sposób funkcjonuje samorząd.

w kprm z młodzieżą

Młodzieżowi radni, w nagrodę za perfekcyjne przygotowanie się do tematu i owocną dyskusje zaproszeni zostali przez burmistrza na wycieczkę do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Urzędnicy kancelarii przybliżyli historię budynku, pokazali mareckiej młodzieży gabinety, w których premier przyjmuje zagraniczne delegacje oraz opowiedzieli o ciekawostkach związanych z protokołem dyplomatycznym. Młodzież miała okazję zobaczyć również salę, w której obraduje Rada Ministrów oraz salę konferencyjną, w której odbywają się konferencję prasowe Prezesa Rady Ministrów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: