ŚWIETLIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

odblaskOdblaski, ulotka, folia. Odblaski, ulotka, folia… i tak kilkaset razy. Już szósty raz w Markach uruchomiona została manufaktura świetlików, czyli zestawów odblasków dla uczniów mareckich szkół podstawowych. A wszystko po to, by zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

W tym roku stowarzyszenie Grupa Marki 2020 przygotowało rekordową liczbę 3 tysięcy zestawów odblasków. Mimo, niżu demograficznego, uczniów w mareckich podstawówkach co roku przybywa. Jak wyliczył niedawno pomysłodawca akcji „Świetlik mój przyjaciel” Jacek Orych, w ciągu sześciu lat udało się przygotować i rozdystrybuować ponad 13 tysięcy zestawów odblasków. Liczba ta robi wrażenie.

Jednak produkcja odblasków nie byłaby możliwa gdyby nie środki finansowe, które od lat zapewnia na ten cel Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. MSG jako organizacja pożytku publicznego ma możliwość ubiegania się o środki z 1% podatku, który możemy przekazać na cele charytatywne podczas składania rocznego zeznania podatkowego. Dzięki hojności markowian stowarzyszenie może sfinansować świetliki, stypendia dla zdolnych uczniów, czy też wspomóc leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Tu żadna złotówka się nie marnuje.

odblaski2014

One Response to ŚWIETLIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

  1. Pingback: ŚWIETLIKOWY ZAWRÓT GŁOWY | WWL Media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: