OD JUTRA NOWA RZECZYWISTOŚĆ

Jutro obudzimy się w nowej rzeczywistości. Rusza kampania wyborcza. Będziemy zasypywani propozycjami rozmaitych cudotwórców, którzy prawie wszystko będą nam obiecywać za darmo i na dodatek w mgnieniu oka.

Już od pewnego czasu widać wzmożoną aktywność nowych osób, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, chcąc zdobyć sympatię wyborców przedstawiają swoje racje. Niektórzy pracują sumiennie od lat nie oglądając się na wybory. Innym pomysł na kandydowanie kiełkuje na krótko przed wyborami lub też sami są namawiani przez sąsiadów, znajomych, kolegów z pracy do startu i publicznej weryfikacji. Kandydowanie to nic strasznego. Im większy wachlarz możliwości wyboru, tym lepiej dla wyborcy i dla miasta. Byle by tylko wszyscy kandydaci prowadzili kampanię zgodnie z prawem i zasadami etyki, nie kopiąc konkurentów po kostkach, gdy nikt nie patrzy.

Jednak jest pewna zależność, po której w ciemno można obstawiać, że wybory za pasem. To wzmożona aktywność radnych. Oczywiście tych, którzy przez 4 lata niewiele zrobili i ocknęli się w porę, aby móc pochwalić się czymś przed wyborcami, żeby obronić swoje krzesło przy stole obrad.

Wyborco, miej się na baczności. Do każdej obietnicy podchodź z zimną głową. A w przypadku osób, które będą ubiegać się o kolejną kadencję zastanów się, czy ten radny nie przespał swojej kadencji (niestety, są radni, którym zdarza się nawet rubasznie chrapnąć podczas trwania obrad), czy wykazywał się kreatywnością w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, czy potrafił przedstawić swoje argumenty na forum, czy bał się zabrać głos podczas obrad, czy angażował się w lokalne inicjatywy? Czy mandat radnego wypełniał sumiennie, czy jego aktywność skupiała się przede wszystkim na podnoszeniu ręki podczas obrad i podpisaniu listy obecności, aby otrzymać dietę?

One Response to OD JUTRA NOWA RZECZYWISTOŚĆ

  1. Pingback: OD JUTRA NOWA RZECZYWISTOŚĆ | WWL Media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: