OBFITY SIERPIEŃ

ambulans krewJeszcze rok, czy dwa lata temu miesiącem najbogatszym w imprezy i publiczne wydarzenia skierowane do mieszkańców był wrzesień. Jednak aktywność markowian rośnie z dnia na dzień i obecnie praktycznie każdy miesiąc obfituje w rozmaite wydarzenia, spośród których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Sierpień. Wydawać by się mogło, że wakacje nie sprzyjają obywatelskiej aktywności, a jednak można się mile zaskoczyć. W tym miesiącu mogliśmy uczestniczyć w rocznicach ważnych wydarzeń historycznych – koncert u św. Izydora z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Apel Poległych z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej pod Pomnikiem Żołnierzy 1920 roku. Nie brakuje też imprez rozrywkowych, jak chociażby Sierpniowe Kino Letnie.

Również zabiegany Jacek Orych nie daje o sobie zapomnieć. W piątek. za jego sprawą, gościliśmy w Markach ambulans do pobierania krwi, który wyssał  z markowian prawie 13 litrów życiodajnego płynu. Natomiast w sobotę na targowisku przy Paderewskiego mogliśmy skorzystać z Letniego Wietrzenia Szafy, czyli mareckiego pchlego targu. Ku naszej uciesze pojawiło się wiele głosów namawiających do tego, aby pchli targ był organizowany w Markach częściej. Każdy przekonywał również, że reklama jest dźwignią handlu i jeśli odpowiednio nagłośnimy organizację pchlego targu, frekwencja może być znacznie wyższa.

Kolejne wydarzenie, które jeszcze przed nami, wiąże się z akcją sprzed pięciu lat. Mareckie pospolite ruszenie, za namową tria: Orych, Ostasz, Markiewicz postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć walkę o obwodnicę. Ale walkę na argumenty, podpisy i cukierki, a nie na pięści i blokady dróg. Po pięciu latach starań już nic nie jest w stanie nam przeszkodzić. Lada dzień wybrany zostanie wykonawca obwodnicy, ruszy projektowanie, a następnie budowa. Jak to było dokładnie 5 lat temu będziemy mogli powspominać podczas piątych urodzin akcji „TAK dla Obwodnicy Marek”, które odbędą się jak 5 lat temu w ostatnią niedzielę wakacji, ale tym razem spotkamy się przy trasie S8 na ul. Wojskiego.

kapsuła plakat2Więcej informacji na profilu OBWODNICA MAREK na portalu Facebook.

One Response to OBFITY SIERPIEŃ

  1. Pingback: OBFITY SIERPIEŃ | WWL Media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: