W MARKACH W 2015 RUSZA NOWE LICEUM

mownicaNie, nie. Myli się ten, kto myśli, że chodzi o szkołę prowadzoną przez samorząd. Urząd miasta chyba już dawno postawił kreskę na szkolnictwie ponadgimnazjalnym w Markach. Inne samorządy dwoją się i troją, by zachęcić uczniów do nauki w murach prowadzonych przez nich szkół. Ulotki, broszury, akcje marketingowe i informacyjne to w dzisiejszych czasach norma. W Markach od kilku lat na próżno szukać chociażby wzmianki na stronie internetowej urzędu o rekrutacji do mareckich szkół ponadgimnazjalnych i ich rodzajach, nie wspominając o promocji szkoły w czasie trwania rekrutacji.

Stąd też od dwóch lat w ramach Zespołu Szkół Nr 1 nie udaje się utworzyć technikum. Powód? Brak chętnych. Na pewno chętnych byłoby więcej, gdyby o zamiarach powołania szkoły tego typu mogło dowiedzieć się szersze grono niż tylko absolwenci Gimnazjum Nr 1. Dzięki S8 łatwy dojazd do szkoły mieliby uczniowie m.in. z Radzymina, Słupna i Dąbrówki.

Jednak, niedawno przez internet przemknęła informacja o zamiarze powołania w Markach nowego liceum ogólnokształcącego. Zadania tego podjęli się księża Michalici ze Strugi. Mimo, iż Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Bronisława Markiewicza oficjalnie zostanie uruchomione 1 września 2015 roku, to informacje w tej sprawie możemy znaleźć już dziś. Uczmy się…

Liceum, podobnie jak funkcjonujące już gimnazjum, zlokalizowane będzie na terenie Zgromadzenia w Strudze przy al. Piłsudskiego. Dyrektorem liceum został mianowany ks. Marcin Różański, który z powodzeniem szefuje katolickiemu gimnazjum od początku jego powstania.

zdj.: www.gimnazjumwmarkach.pl

One Response to W MARKACH W 2015 RUSZA NOWE LICEUM

  1. Pingback: W MARKACH W 2015 RUSZA NOWE LICEUM | WWL Media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: