Z PROBLEMEM ZADZWOŃ DO RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH

Zarówno w sprawach dotyczących wykonywania mandatu radnego, jak i w życiu zawodowym spotykam się z wieloma osobami, które proszą o interwencję w związku z nierzetelnym załatwieniem sprawy i naruszeniem ich praw: wydaniem krzywdzącej decyzji przez organ administracji publicznej, naruszeniem przepisów działając na szkodę petenta, utrudniając dostęp do informacji w sprawie, nie informując o sposobie złożenia odwołania od decyzji itp.

Wychodząc na przeciw osobom szukającym pomocy w tych i innych sprawach biuro Rzecznika Spraw Obywatelskich uruchomiło specjalną bezpłatną Infolinię Obywatelską Rzecznika Praw Obywatelskich, która od 16 kwietnia br. roku działa pod numerem 800 676 676. Osoby z całej Polski mogą połączyć się zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i telefonów komórkowych należących do wszystkich sieci.

Łącząc się z Infolinią Obywatelską każdy obywatel może uzyskać podstawowe infoirmacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO. Tą drogą można również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Jeżeli problem nie jest związany z kompetencjami RPO, pracownicy Infolinii starają się udzielić informacji gdzie można się z daną sprawą zwrócić, by uzyskać pomoc. Telefon obsługują doświadczeni prawnicy – pracownicy Wydziału Przyjęć Interesantów Biura RPO.

Bezpłatny telefon – Infolinia Obywatelska RPO 800 676 676 jest czynny:
Poniedziałek godz. 10:00 – 18:00
Wtorek – Piątek godz. 8:00 – 16:00

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: