Z INICJATYWY…

Dwa słowa w jednej informacji mogą wywołać burzę. Przekonał się o tym radny Tomasz Paciorek, któremu „dostało się” za wpis na stronie internetowej urzędu miasta. Strona urzędu miasta do tej pory zachowywała chociaż pozory apolityczności. Zwykle zamieszczane wiadomości rozpoczynały się od słów: tego to a tego dnia miało miejsce, odbyło się, zostało zorganizowane… Jednak w przypadku informacji o pchlim targu wiadomość rozpoczynała się od słów: „Z inicjatywy radnego Wspólnoty Samorządowej Tomasza Paciorka /…/.”

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że po raz pierwszy na urzędowej stronie pojawiła się nazwa organizacji, którą reprezentuje dany radny oraz to, że jak się później okazało, inicjatywa należała do kogoś innego. Zapewne trudno winić za zaistniałą sytuację radnego, który chcąc rozpropagować ideę, jaka narodziła się w internecie, nie ma wpływu na to, co i w jakiej formule ukazuje się na stronie urzędu miasta.

Mając w pamięci całą tę sytuację radny ustrzegł się podobnego błędu i w jednej z lokalnych gazet zamieszczając informację o planowanej instalacji biletomatu przy urzędzie miasta nie pokusił się o słynną formułę: „z inicjatywy”, ograniczając się do suchej informacji, że urząd wystosował wniosek do ZTMu. I chwała mu za to, ponieważ wniosek nie został złożony z inicjatywy urzędu, czy też burmistrza. Nie był to nawet pierwszy wniosek w tej sprawie.

Po raz pierwszy o możliwości zainstalowania biletomatu przy przystanku Rejtana mówiłem podczas sesji Rady Miasta 25 kwietnia br., a następnie wystosowałem wniosek do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w tej sprawie, na który otrzymałem pozytywną odpowiedź z prośbą o oddelegowanie urzędnika miejskiego, który ustali szczegóły. Jednak skłamałbym pisząc, że biletomat zostanie zainstalowany „z inicjatywy radnego Platformy Obywatelskiej Pawła Pniewskiego”. Pierwsze sygnały w tej sprawie otrzymałem drogą mailową od mieszkańców i to właśnie oni są inicjatorami postawienia biletomatów w Markach. Drugi biletomat zainstalowany zostanie prawdopodobnie na rogu al. Piłsudskiego i ul. Szkolnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: