BĘDZIE NOWE WEJŚCIE DO SP1

Prawdopodobnie jeszcze w sierpniu rozpocznie się przebudowa wejścia do Szkoły Podstawowej Nr 1. Wyburzone zostaną obecne schody prowadzące do budynku, które zastąpią nowe wybudowane od frontu. Z prawej strony wejścia powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami.

Konieczność przebudowy wejścia do Jedynki wielokrotnie sygnalizowała dyrekcja szkoły, ale także rodzice dzieci uczęszczających do szkoły. Rodzice z wózkami stawali przed dylematem: wnieść wózek po schodach do środka, czy zostawić przed wejściem mając nadzieję, że nie wzbudzi niczyjego zainteresowania. W szkole znajdują się również obwody do głosowania, przez co osoby starsze i niepełnosprawne miały utrudnioną możliwość oddania głosu w wyborach.

Sprawa nowego wejścia była przedstawiana podczas marcowej wizytacji placówki przez Komisję Oświaty, Kultury i Sportu. Wówczas po zwróceniu się do miejskich urzędników słyszeliśmy, że nie ma w planach przebudowy i nie planuje się podjęcia żadnych kroków w tej sprawie. Dlatego też miłym zaskoczeniem było ogłoszenie przetargu w tej sprawie 2 sierpnia. Termomodernizacja SP1 diametralnie zmieniła rozwój wydarzeń. Po wykonaniu prac dotowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska znacznie trudniej byłoby ingerować w budynek zachowując wszelkie gwarancje.

Termin składania ofert w przetargu mija 17 sierpnia. Wybrany wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał miesiąc na wykonanie prac.

Dokumentacja przetargowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: