ZDOBYLIŚMY JUŻ PONAD 7,5 MLN ZŁ DLA MAREK

Mija właśnie 20 miesięcy od pierwszej sesji Rady Miasta obecnej kadencji, kiedy to rządząca od lat w Markach Wspólnota Samorządowa musiała uszczuplić swoje posiadanie i podzielić się współodpowiedzialnością za miasto z „grupą współtworzącą większość w Radzie”, jak niektórzy określają radnych PO i MSG (choć co dzień zachodzę w głowę jak 3 + 7 może dać większość w 21-osobowej Radzie Miasta?). Ta okrągła miesięcznica zmotywowała mnie do zrobienia krótkiego podsumowania dotyczącego pozyskanych przez miasto środków na inwestycje w obecnej kadencji. A o tej sferze działań przypomina mi codziennie budujący, dosłownie i w przenośni, widok Szkoły Podstawowej Nr 1.

Najwięcej środków zewnętrznych otrzymaliśmy do tej pory z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od pierwszych dni bieżącej kadencji nowy przewodniczący Rady Marcin Piotrowski przy współudziale „grupy współtworzącej większość” nie ustawał w działaniach zmierzających do pozyskania środków na termomodernizację mareckich szkół i przedszkoli. W maju spłynęła do Urzędu Miasta pozytywna wiadomość. Otrzymaliśmy nieco ponad 2 mln zł oraz 3,6 mln zł preferencyjnego kredytu na modernizację Szkół Podstawowych Nr 1, 3, 4, 5, trzech Przedszkoli Miejskich oraz budynku Urzędu Miasta.

Kolejne środki spłynęły do Marek na budowę dwóch Orlików: przy ul. Stawowej oraz przy SP1. Łącznie otrzymaliśmy 666 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki i 433 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Nie sposób nie pominąć w tym miejscu dotacji z resortu sportu na budowę Białego Orlika, czyli sezonowego lodowiska, które tej zimy zrobiło prawdziwą furorę. Kwota dofinansowania to ponad 150 tys. zł.

Wsparcie otrzymały również inwestycje dla najmłodszych. W ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” Marki otrzymały dotacje na budowę dwóch placów zabaw: przy SP1 w kwocie 63 850 zł oraz przy SP2 w kwocie 115 450 zł.

Marki otrzymały również pieniądze unijne w kwocie 571 tys. zł na realizację projektu „E-urząd”, który od kilku już miesięcy informatyzuje Urząd Miasta i podległe mu jednostki.

Łączna suma wymienionych środków zewnętrznych, które w obecnej kadencji wpłynęły do miejskiej kasy na realizację inwestycji daje nam 7 646 191 zł!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: