ILE MARCOVII NA ORLIKU?

Jakiś czas temu zarówno w lokalnych gazetach, jak i w internecie pojawiały się negatywne komentarze dotyczące dostępności orlika dla mieszkańców. Jak to w wielu przypadkach bywa za całe zło postanowiono obarczyć zarząd Marcovii. Sugerowano, że obiekty sportowe przy Stawowej niemal oddano klubowi na własność. Wszystko za sprawą braku możliwości rezerwacji boisk w wybranych przez siebie terminach. Negatywne komentarze o funkcjonowaniu orlika dziwiły mnie jeszcze bardziej, gdy bez większych problemów udało mi się skorzystać z jego dobrodziejstw w kilka sobotnich wieczorów.

Aby przekonać się, czy utrudniona możliwość korzystania z orlika wynika z treningów zawodników Marcovii, czy dużej popularności obiektu wśród mieszkańców, postanowiłem skierować stosowne pismo do burmistrza. W końcu sam broniłem lokalizacji przy ul. Stawowej przekonując, że obiekt będzie dostępny dla każdego, a nie tylko dla zawodników klubu.

Z odpowiedzi burmistrza wywnioskować można, że marecki orlik, podobnie jak w sąsiednich gminach, cieszy się ogromną popularnością, a jego funkcjonowanie to niewątpliwy sukces. W okresie od marca do czerwca boiska udostępniane były średnio przez 79 godzin w tygodniu. Orlik funkcjonuje codziennie do godziny 20:00, jednak aż sześć razy w tygodniu, na podstawie specjalnego porozumienia, obiekt udostępniany jest osobom prywatnym również po 20:00. Ile z tych 79 godzin tygodniowo rezerwowanych jest przez Marcovię? Od 10,5 do 13,5 godziny w tygodniu, a więc mniej niż 20%. Wniosek z przedstawionych danych nasuwa się sam. Orlik cieszy się tak dużą popularnością, że z trudnością można wstrzelić się w „wolne godziny” bez wcześniejszej rezerwacji. Mamy nadzieję, że tę mało komfortową sytuację rozwiąże oddanie do użytku już jesienią kolejnego orlika, tym razem przy Okólnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: