ZMIANY NA SOSNOWEJ

Już niedługo duże zmiany czekają ulicę Sosnową. W 2012 roku pojedziemy nowym pasem do skrętu w prawo na skrzyżowaniu z aleją Piłsudskiego, zmodernizowany zostanie przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki, wykonane zostanie również odwodnienie ulicy na odcinku pomiędzy Krótką a Kościuszki.

1 marca 2011 roku w swojej interpelacji skierowanej do burmistrza prosiłem o przedstawienie informacji na temat przebiegu prac projektowych dotyczących przebudowania skrzyżowania ulicy Sosnowej z aleją Piłsudskiego w celu wydzielenia specjalnego pasa do skrętu w prawo. W odpowiedzi otrzymałem informację, z której wynikało, że dokumentacja projektowa wykonywana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie będzie gotowa do 31 marca 2011. W bieżącym roku przebudowa wspomnianego skrzyżowania znalazła się w projekcie budżetu, a Rada Miasta zabezpieczyła na ten cel niezbędne środki 31 stycznia.

Kolejną inwestycją na Sosnowej będzie budowa kanalizacji deszczowej na odcinku od Krótkiej do Kościuszki. W miejscu tym od lat zbierają się potężne kałuże, które rozchlapywane są przez przejeżdżające pojazdy na pobocze i chodnik. W miejscu tym znajduje się również przystanek autobusowy, co dodatkowo motywuje do wykonania prac odwodnieniowych. W tym roku zmodernizowany zostanie również sam przystanek, ponieważ jego stan, praktycznie od początku istnienia, pozostawia wiele do życzenia.

Przypomnę, że w ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę kanalizacji deszczowej nieopodal w ulicy Okólnej oraz Kościuszki od skrzyżowania z Okólną do Wołodyjowskiego. Koszt tej inwestycji to ponad 1 mln złotych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: