OTWARTO MARECKIEGO ORLIKA!

5 stycznia br. w Markach oddano do użytku pierwszy kompleks boisk sportowych wybudowany w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012″ oraz sezonowe lodowisko wybudowane w ramach programu „Biały Orlik”. W uroczystości udział wzięli m.in. senator RP Anna Aksamit oraz wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski.

Senator Aksamit podkreśliła, że beneficjentami nowego obiektu będzie młodzież, która jest wielką potęgą naszego narodu. Pani senator podziękowała samorządowcom za wsparcie i pomoc w realizacji programu „Moje Boisko – Orlik 2012″, przypomniała, że na mapie Polski znajduje się już ponad 2 tysiące takich obiektów oraz złożyła noworoczne życzenia mieszkańcom Marek.

Wicemarszałek Strzałkowski pogratulował mareckiemu samorządowi zrealizowania tak ważnej dla Marek inwestycji. Stwierdził, że jest ona efektem działań potencjału społeczności lokalnej, który drzemie w mieszkańcach. Przekazał również sprzęt sportowy od władz województwa, który służyć będzie użytkownikom obiektu.

– Nie jest tajemnicą, że nawet wielka przychylność Samorządu Województwa Mazowieckiego, który w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012″, realizuje tego typu przedsięwzięcia, to konkretne nie byłoby możliwe bez uporu i determinacji radnych miasta Marki, na czele z przewodniczącym oraz bez zapału do pracy burmistrza Marek – stwierdził wicemarszałek.

Po przecięciu wstęgi w błyskach fajerwerków i oficjalnym otwarciu obiektu, odbył się pokazowy mecz w hokeja na lodzie w wykonaniu zawodników UHKS Mazowsze/Legia Warszawa.

Kompleks sportowy „Moje Boisko – Orlik 2012” kosztował miasto 1,3 mln złotych, z czego po 333 tys. złotych przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Natomiast lodowisko „Biały Orlik” wsparte ze środków resortu sportu w kwocie 153 tys. złotych kosztowało 553 tys. złotych. Kompleks, zlokalizowany przy ul. Stawowej, składający się z boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą, boiska wielofunkcyjnego, na którym obecnie zamontowane jest lodowisko oraz zaplecza szatniowo-sanitarnego będzie ogólnodostępny dla mieszkańców, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Dla użytkowników lodowiska czeka darmowa wypożyczalnia łyżew.

Marki zadeklarowały również chęć przystąpienia do realizacji programu „Moje Boisko – Orlik 2012″ w roku bieżącym. W listopadzie złożony został wniosek o dofinansowanie drugiego kompleksu, który zlokalizowany ma zostać przy Szkole Podstawowej Nr1.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: