MARKI RÓWNIEŻ W BUDOWIE

Platforma Obywatelska ruszyła z kampanią informacyjną „Polska w budowie”. Na stronie internetowej, jak również w broszurach kolportowanych przez parlamentarzystów i wolontariuszy znaleźć można najważniejsze inwestycje realizowane w Polsce w latach 2007-2011. Na mapie inwestycji zamieszczonej w internecie znaleźć można również Marki. Mowa o bezpłatnym i ogólnodostępnym kompleksie boisk sportowych budowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Nasz marecki Orlik nie jest wielkim przedsięwzięciem w skali województwa, czy choćby powiatu, ale patrząc na obłożenie boisk przy SP2, jest to inwestycja wielce wyczekiwana przez markowian, szczególnie, że boiska przy Stawowej będą ogólnodostępne dla każdego mieszkańca, a za korzystanie z nich miasto nie będzie pobierało żadnych opłat.

Na uwagę zasługuje fakt, iż inwestycja ta będzie dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu w kwocie 666 tysięcy. Analizując mareckie budżety z ubiegłych lat, doszedłem do interesującego wniosku. Budowa Orlika jest inwestycją, która otrzymała największe dofinansowanie ze środków zewnętrznych, niż jakakolwiek inwestycja realizowana w kadencji 2006-2010. Po największych rocznych wydatkach na meliorację i odwodnienie, o których mówił na wczorajszej nadzwyczajnej sesji przewodniczący Rady Marcin Piotrowski, dochodzi najwyższe dofinansowanie miejskiej inwestycji. Informację tę potwierdzę jeszcze w Urzędzie Miasta. Być może są jakieś środki w latach ubiegłych, których nie dostrzegłem.

Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego tak późno? W całej Polsce oddano do użytku już ponad 1,5 tys. kompleksów sportowych. W Markach dopiero w połowie 2011 rozpoczęła się budowa. Zgodnie z założeniami programu „Moje Boisko – Orlik 2012” każda gmina musi przestrzegać dwóch podstawowych zasad, pod karą cofnięcia dofinansowania: kompleks musi być ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne. Dlaczego Orlik nie mógł powstać w Strudze, wyjaśniam w poprzednim wpisie.

Fejsbukowiczów zachęcam do „polubienia” naszego Orlika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: