91 ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ

Rada i Burmistrz Miasta Marki oraz Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Żołnierzy 1920 roku w Markach zapraszają na obchody 91. rocznicy Bitwy Warszawskiej w niedzielę, 14 sierpnia od godziny 18:00.

Mareckie obchody rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Andrzeja Boboli w Strudze o godzinie 18:00 w intencji żołnierzy Pułku Strzelców Wileńskich, obrońców przedmościa Strugi, z udziałem Radzymińskiej Orkiestry Dętej.

Następnie, zgodnie z przedwojenną marecką tradycją, na cmentarzu parafialnym na ul. Bandurskiego przy mogile żołnierzy 1920 roku o godzinie 20:00 odbędzie się Apel Pamięci z udziałem asysty honorowej z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego i oddanie salwy honorowej. Podczas uroczystości nastąpią prelekcje na temat udziału Marek w działaniach wojennych w 1920 roku oraz na temat historii Pomnika Żołnierzy 1920 roku, a także złożenie wieńców i odegranie przez trębacza sygnału „Śpij Kolego”.

W uroczystościach udział wezmą m.in.: przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Sejmu RP, władz województwa mazowieckiego oraz środowisk kombatanckich.

Współorganizatorzy:
Akcja Katolicka Struga, Akcja Katolicka Marki, Towarzystwo Przyjaciół Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: