STRUGA DZIECIOM

25 lipca oddano do użytku długo wyczekiwany plac zabaw w Strudze. W ubiegłym roku mieszkańcy w internetowym głosowaniu mogli wybrać lokalizację na miejsce zabaw dla najmłodszych. Wybór padł na działkę zlokalizowaną w lesie przy zbiegu ulic Cisowej i Wrzosowej. Początkowo plac zabaw miał zostać oddany do użytku do końca czerwca, jednak na przeszkodzie stanęło wydanie pozwolenia na wycinkę drzew, które przedłużyło proces przygotowania placu o miesiąc.

W godzinach popołudniowych postanowiłem odwiedzić nowe miejsce zabaw na mapie Marek, by obejrzeć je na żywo. Gdy dotarłem na miejsce cały teren tętnił życiem, na placu bawiła się spora grupka dzieci, a kilkoro innych wraz z rodzicami podążało w jego stronę. Uśmiechnięte miny maluchów potwierdziły, że budowa nowych miejsc do zabawy i spędzania aktywnie wolnego czasu to nie pieniądze wyrzucone w błoto.

A jak wygląda w sytuacja innych planowanych placów zabaw? Otwarcie ofert na budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr1 im. Kornela Makuszyńskiego w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” nastąpi 5 sierpnia. Oddanie placu do użytku planowane jest w październiku. Natomiast w Pustelniku trwają prace projektowe związane z budową placu zabaw na terenie Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej. Plac, którego inwestorem jest starostwo wołomińskie będzie również dofinansowany z programu „Radosna Szkoła”. Nie jest jeszcze znana data ogłoszenia przetargu na wykonanie ani oddania placu do użytku, jednak starosta na czerwcowej sesji Rady Powiatu obiecał, że nastąpi to jesienią br.

3 Responses to STRUGA DZIECIOM

  1. Tadeusz Markiewicz says:

    Czy plac jest w sieci monitoringu miejskiego?

  2. MieszkaniecMarek says:

    Przekonamy się po pierwszej wizycie wandali 😉

  3. Mieszkanka Marek says:

    Plac zabaw wygląda estetycznie,spora grupka dzieci przychodzi na placyk.By można było dodać tam piaskownice i jeszcze jedną ławeczkę.Ubolewam nad tym że plac nie jest monitorowany a niestety po godzinie 19:30 nie można wejść z dzieckiem na plac bo szaleje na nim prawie dorosła młodzież która niestety nie rozumie że placyk jest dla dzieci do 10lat powiedzmy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: