CZYNY, NIE SŁOWA

Kilka dni temu na jednym z internetowych forów dotyczącym Marek pojawił się wątek o zaniedbaniach w Szkole Podstawowej Nr1. Internauci skarżyli się, że szkoła jest źle zarządzana, nie pamięta się o remontach, a władze miasta nie interesują się szkołą… Padło nawet sformułowanie, że w tej sprawie panuje zmowa milczenia. By przerwać tę rzekomą zmowę postanowiłem włączyć się do dyskusji i przedstawić plany, jakie wiążą się z modernizacją szkoły.

Nic to nie dało, zostałem oskarżony o bicie piany wyborczej (przecież wybory są za 3 lata z hakiem???), wypisywanie dyrdymałów i nie interesowanie się szkołą. W tej sytuacji zaprosiłem wszystkich zainteresowanych losem Jedynki na swój dyżur do Urzędu Miasta. Chciałem poznać opinie o sytuacji w szkole, być może pani dyrektor i rada rodziców przeoczyła niektóre kwestie podczas rozmów z radnymi. Niestety, na dyżurze nie pojawiła się ani jedna osoba. Zaczynam wierzyć, że faktycznie w sprawie Jedynki panuje zmowa milczenia. Tylko anonimowo i przez internet pojawiają się opinie, jednak na żywo nikt nie chce się angażować w poprawę losu uczniów.

Aby zaprzeczyć stwierdzeniu, że nasze plany to jedynie dyrdymały przedstawię kilka faktów:

  • 5 lipca nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu na remont sali gimnastycznej, prace mają zakończyć się do 1 września;
  • 21 lipca nastąpiło ogłoszenie przetargu na budowę nowoczesnego placu zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”, który zostanie oddany do użytku do końca października, o plac zabaw z wielkim zaangażowaniem zabiegała pani dyrektor Anna Jusińska;
  • 22 czerwca Rada Miasta zabezpieczyła w budżecie środki na odwodnienie terenu szkoły, osuszenie fundamentów itp.;
  • również 22 czerwca podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do termomodernizacji szkół podstawowych (w tym Jedynki) i przedszkoli w ramach programu NFOŚiGW;
  • przeprowadzono wiele rozmów, m.in. z dyrekcją, radą rodziców, burmistrzem, wicemarszałkiem województwa Krzysztofem Strzałkowskim, rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem, w sprawie budowy w 2012 roku kompleksu boisk w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” bądź z wykorzystaniem innych środków zewnętrznych.

Projekt placu zabaw

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: