CZY TO MNIE NIE DOTYCZY?

W Markach z małym opóźnieniem wystartowało głosowanie na plac zabaw, który to ma ufundować jeden z koncernów kosmetycznych. Z okazji stulecia istnienia firmy, w ramach kreowania pozytywnego wizerunku i angażowania się w sprawy społeczne, wybudowane zostanie sto placów zabaw w całej Polsce. Gdzie zostaną wybudowane nowe miejsca zabaw dla dzieci zależy z kolei od zaangażowania w akcję mieszkańców. Codziennie można oddawać jeden głos na daną lokalizację, a na zakończenie akcji place zabaw otrzymają gminy, które zdobyły najwięcej głosów.

Akcja propagująca marecką lokalizacją nie u wszystkich mieszkańców spotyka się z przychylnością. Jedni mówią, że nie zagłosują, bo nie będą robić reklamy firmie, inni, że i tak z placu nie skorzystają, więc ich ta sprawa nie dotyczy. Ale czy rzeczywiście tak jest? To bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Firma przekazuje plac zabaw nie oczekując żadnego wsparcia z budżetu miasta. Dzięki temu władze miasta  zamiast przeznaczyć w budżecie środki na budowę placu zabaw, zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą przeznaczyć na zupełnie inny cel, z którego już niechętni do głosowania mieszkańcy skorzystają: oświetlenie ulicy, chodnik… A więc, czy faktycznie głosowanie powinno dotyczyć tylko rodziców, których dzieci skorzystają z tego placu zabaw?

Swoje głosy można oddawać pod tym linkiem

One Response to CZY TO MNIE NIE DOTYCZY?

  1. Marek Świerczyński says:

    Szanowny Panie Pniewski. Gdyby Panu, jako osobie prywatnej, ktoś chciał podarować konia, pod warunkiem, że Pan się go nie pozbędzie. Proszę sobie dodatkowo wyobrazić, że ma Pan już takiego zwierzaka i do tego ciasną stajnie. Przyjął by Pan ten dar?
    Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie świadczy o moim braku obiektywizmu, ale na pewno wielu mieszkańców Marek myśli podobnie, tylko nie chce im się tego wyrazić publicznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: