BANDURSKIEGO DO LISTOPADA

Mniej więcej na tydzień przed 1 listopada ulica Bandurskiego staje się najruchliwszym miejscem w Markach. Mieszkańcy Marek tłumnie odwiedzają wtedy znajdujący się na końcu ulicy cmentarz parafialny porządkując groby swoich zmarłych. Z lekkim niepokojem spojrzeliśmy na harmonogram prac budowy kanalizacji sanitarnej, a widniał w nim zapis: „ul. Bandurskiego (od Al. Piłsudskiego do ul. Okólnej) – lipiec/wrzesień 2011, ul. Bandurskiego – sierpień/październik 2011”.

Mając na uwadze możliwość opóźnień w trakcie prac, które mogą wynikać przykładowo z niesprzyjającej aury postanowiliśmy uczulić Wodociąg Marecki, iż nawierzchnia ulicy Bandurskiego musi zostać odtworzona do Wszystkich Świętych, aby mieszkańcy mieli możliwość swobodnego przedostania się na groby zmarłych. Otrzymaliśmy odpowiedź, że harmonogram jest cały czas analizowany, a prace na ulicy Bandurskiego mają zakończyć się do końca października. Wykonawca otrzymał zgodę na rozpoczęcie prac, pod warunkiem oddania ulicy do użytku na Wszystkich Świętych.

Faktycznie tydzień później prace, zamiast na odcinku od alei Piłsudskiego do Okólnej, rozpoczęły się na odcinku od Okólnej do cmentarza i to aż w trzech miejscach jednocześnie, aby przyspieszyć wykonanie kanalizacji na tym odcinku. Natomiast wcześniejszy odcinek Bandurskiego od alei Piłsudskiego musi poczekać na oddanie do użytku ulicy Sosnowej, która niedawno została zamknięta dla ruchu. Związane jest to ze zmianą trasy autobusu linii 732, który jadąc w stronę Pustelnika skręca z Kościuszki w Okólną, a następnie Bandurskiego.

W sprawie nowej trasy 732 zwrócę się jutro do burmistrza o możliwość utworzenia przystanku tymczasowego na ulicy Okólnej na odcinku między ulicami Głowackiego i Bandurskiego, aby mieszkańcy pobliskich ulic, wracający z pracy, mogli wysiąść wcześniej bez konieczności jazdy aż do przystanku Rejtana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: