KOLEJNY PLAC ZABAW JESZCZE W TYM ROKU

W marcowym wpisie na swoim blogu zatytułowanym „Będą nowe place zabaw” informowałem o planach budowy w Markach dwóch nowych placów zabaw. Jeden zlokalizowany zostanie w Strudze przy ulicy Rynkowej, drugi zaś na terenie Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej przy ulicy Kasztanowej. W maju spłynęły do nas dobre wieści. W tym roku powstanie jeszcze jeden plac zabaw.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego otrzymała środki w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” na budowę nowoczesnego placu zabaw na swoim terenie. Dotacja wyniesie prawie 70 tys. złotych i pokryje połowę kosztów budowy placu zabaw. Brakujące środki przekazane zostaną z budżetu miasta. Rada Miasta na IX sesji, która odbyła się 26 maja, przyjęła stosowną uchwałę przygotowaną przez burmistrza, która zabezpiecza w budżecie środki na budowę placu zabaw na terenie szkoły przy ulicy Okólnej.

Mareckie place zabaw wreszcie nabierają blasku. Do tej pory funkcjonował tylko jeden plac na miarę XXI wieku przy Szkole Podstawowej Nr 2. I to oddany do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. W tym roku pojawią się dwa kolejne nowoczesne miejsca do zabaw dla dzieci, które powstaną dzięki środkom zewnętrznym. Z kolei plac zabaw w Strudze będzie bardziej kameralnym obiektem.  Natomiast istniejące już place na wniosek radnej Agnieszki Lużyńskiej będą otoczone większą opieką mareckich urzędników. Częściej wymiany będzie także piasek w piaskownicach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: