DOŚWIADCZENI SAMORZĄDOWCY

W poście z 20 marca „Kto na posła?” pisałem o pierwszym kandydacie do Sejmu z powiatu wołomińskiego. Dziś przedstawiam trzy kolejne kandydatury, tym razem z Platformy Obywatelskiej. W sprawie wystawienia kandydatur do Sejmu 26 kwietnia zebrał się Zarząd PO w Powiecie Wołomińskim. Zdecydowano postawić na doświadczonych samorządowców.

Zarząd wystawił rekomendację trzem kandydatom, którzy reprezentować będą powiat wołomiński, najludniejszy powiat (ponad 200tys. mieszkańców) wchodzący w skład okręgu wyborczego obejmującego powiaty okalające Warszawę. Rekomendację otrzymali: Janusz Chibowski z Ząbek, radny powiatu wołomińskiego kadencji 2006-2010 oraz 2010-2014, członek Powiatowej Rady Zatrudnienia w Wołominie oraz Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Drewnica” SPZOZ w Ząbkach ; Sławomir Klocek z Tłuszcza, również radny powiatu dwóch kadencji oraz Igor Sulich z Wołomina, radny gminy i miasta Wołomin, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej kadencji 2006-2010, współpracujący z Zielonkowskim Forum Samorządowym oraz Fundacją Dziedzictwo Nadbużańskie.

O ostatecznym kształcie list do Sejmu w najbliższym czasie zadecydują władze regionalne Platformy. Już wiadomo, że listę PO w naszym okręgu otworzy poseł Andrzej Halicki z Piaseczna, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PO RP w latach 2009-2010.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: