UMOWA KOALICYJNA PODPISANA

31 marca, w samo południe, w obecności przedstawicieli lokalnych mediów doszło do podpisania umowy koalicyjnej pomiędzy Wspólnotą Samorządową a Platformą Obywatelską. Dzięki temu Marki stały się pierwszą gminą w powiecie wołomińskim, w której PO oficjalnie staje się członkiem koalicji rządzącej. Dzięki ośmiu głosom Wspólnoty i trzem Platformy nowa koalicja nie będzie miała problemu z podejmowaniem uzgodnionych decyzji w Radzie Miasta.

Zgodnie z umową koalicyjną nastąpią zmiany zarówno w prezydium Rady, jak i na stanowisku wiceburmistrza. Nowym przewodniczącym Rady na kolejnej sesji zostanie najprawdopodobniej Paweł Adamczyk ze Wspólnoty, natomiast stanowisko wiceprzewodniczącego przypadnie w udziale Platformie. Fotel wiceburmistrza, który zostanie zwolniony po objęciu przez Krzysztofa Wnuka funkcji wiceburmistrza Wołomina, również przekazany zostanie Platformie Obywatelskiej. Wśród kandydatów na to stanowisko wymienia się dwie osoby: Pawła Porębskiego, obecnego radnego powiatu oraz Jacka Łukasiaka, specjalistę ds. nieruchomości w spółce miejskiej m. st. Warszawy. Decyzję w tej sprawie podejmą władze powiatowe Wspólnoty, których nadzwyczajne zebranie planowane jest na sobotę.

Do zmian dojdzie także na stanowiskach przewodniczących Komisji Rady. Pracami Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Budżetowo-Gospodarczej pokierują radni Wspólnoty, natomiast przewodnictwo Komisji Zdrowia i Komisji Oświaty obejmą radni PO.

W kwietniu planowana jest wspólna konwencja, na której zaprezentowany zostanie program dla Marek na lata 2011-2014.

PS. Powyższy wpis jest primaaprilisowym żartem. Chciałem pokazać jak instrumentalnie można traktować politykę, kiedy zależy nam jedynie na stanowiskach, a nie na dobru miasta. Całe szczęście Marki są z dala od ogólnopolskiej polityki 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: