BĘDĄ NOWE PLACE ZABAW

Już w tym roku Marki wzbogacą się o dwa nowe place zabaw dla najmłodszych. O budowie pierwszego z nich już w zeszłym roku informował Urząd Miasta Marki. Przeprowadzono nawet sondę w sprawie jego lokalizacji. Mieszkańcy wybrali działkę pomiędzy ulicami Rynkową i Wrzosową. Burmistrz na jednej z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu zapewniał, że budowa placu zabaw rozpocznie się już wiosną.

W tym roku powstanie także drugi plac zabaw, który zlokalizowany będzie na ulicy Kasztanowej przy Zespole Szkół Specjalnych. Sfinansowany zostanie nie z gminnej kasy, ale powiatu wołomińskiego. Rada Powiatu Wołomińskiego w uchwale budżetowej przyjętej podczas zeszłotygodniowej sesji zabezpieczyła na ten cel 70 tys. złotych. Inwestycja ta powstanie w ramach rządowego programu Radosna Szkoła, który przewiduje dofinansowanie na budowę placów zabaw nawet w 50%, co oznacza, że koszt tej inwestycji może wynieść maksymalnie nawet 140 tys. złotych.

Pozycja związana z budową placu zabaw w Markach została zgłoszona do budżetu powiatu jeszcze przez poprzedni Zarząd. Całe szczęście, nowe władze nie zdecydowały się na wykreślenie tego zadania. O pieniądze na budowę placu zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych starano się już w latach ubiegłych, o czym można było przeczytać w artykule ówczesnego wicestarosty, mieszkańca Marek, Ryszarda Węsierskiego w numerze 11/09 Gazety Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Miejmy nadzieję, że w tym roku wreszcie uda się ruszyć z inwestycją, która zapewne oczekiwana jest przez wiele mam oraz najmłodszych markowian.

Niestety, pieniądze na budowę placu zabaw to jedyne środki, jakie powiat ma zamiar przeznaczyć dla Marek w 2011 roku. Ale nie odpuszczamy. Będziemy bacznie obserwować, czy nadarzy się okazja do wyrwania jeszcze jakichś pieniędzy dla naszego miasta. W końcu 10% wartości podatku dochodowego każdego markowianina wędruje właśnie do budżetu powiatu.

One Response to BĘDĄ NOWE PLACE ZABAW

  1. Pingback: KOLEJNY PLAC ZABAW JESZCZE W TYM ROKU « Paweł Pniewski bloguje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: