ORLIKOWA OFENSYWA

Lokalizacja wybrana, wkład własny gminy zabezpieczony, wniosek o dofinansowanie złożony. W budżecie województwa przeznaczono fundusze na dofinansowanie sześćdziesięciu Orlików. Pozostaje tylko czekać na opublikowanie listy beneficjentów przez Sejmik Województwa, na której znajdą się Marki. Ale czy czekać z założonymi rękami? Absolutnie nie!

Należy mieć w pamięci zeszłoroczną sytuację, kiedy to Marki zostały wykreślone z listy beneficjentów, a pozostały na niej m. in. Ząbki, które otrzymały dofinansowanie już do drugiego kompleksu boisk. Jako pierwsza w obronie mareckiego Orlika stanęła wówczas Katarzyna Dwornikiewicz z Grupy Marki 2020, po niej interweniowały inne organizacje, a także burmistrz. Orlika udało się odzyskać, ale wkrótce program został zawieszony z powodu problemów finansowych województwa i z Orlika nic nie wyszło.

By sytuacja nie powtórzyła się także w tym roku trzeba zadbać o odpowiedni PR i przypomnieć naszą determinację w tej sprawie. Pozwoliłem sobie, jako radny Miasta Marki, wysłać 15 pism z prośbą o uwzględnienie Marek w uchwale Sejmiku wskazującej jednostki samorządu terytorialnego, które otrzymają dofinansowanie oraz z prośbą o pomoc w staraniach władz naszego miasta przedstawiając sytuację, jaka miała miejsce w ubiegłym roku, a także nakreślając potrzebę budowy takiego kompleksu boisk w Markach. Lista adresatów jest imponująca, znalazło się na niej dwóch marszałków województwa, sześciu radnych sejmiku, sześciu posłów, a nawet sam prezydent RP.

Wiem, że podobne działania ma podjąć także stowarzyszenie Grupa Marki 2020. Miejmy nadzieję, że nasze wspólne zabiegi przyniosą pożądany efekt i już jesienią wszystkich adresatów pism będziemy gościć na otwarciu mareckiego Orlika. Gwarantuję, że nożyczek podczas przecięcia wstęgi nie zabraknie dla nikogo.

One Response to ORLIKOWA OFENSYWA

  1. Tadeusz Markiewicz says:

    Panie Pawle, spieszę donieść, że pismo z Grupy Marki 2020 zostało praktycznie przygotowane i lada dzień przesłane do urzędu marszałkowskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: