CZAS NA INNOWACJE

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu ustalano plan pracy na rok 2011. Z zadowoleniem muszę odnotować fakt, że znalazło się w nim wiele działań nowatorskich, którymi do tej pory Rada Miasta się nie zajmowała. Budujące jest to, że zgłoszone przeze mnie projekty, które znalazły się w planie pracy zyskały aprobatę pozostałych członków Komisji.

W bieżącym roku podjęte zostaną działania zmierzające do powołania Młodzieżowej Rady Miasta promując postawy obywatelskie wśród młodego pokolenia markowian. Lwia część budżetu Marek przeznaczana jest na oświatę, dlatego też powinniśmy dążyć do jak najlepszej jakości usług w naszych szkołach i poprawy konkurencyjności wobec szkół warszawskich. W związku z tym Rada Miasta będzie propagowała wymiany uczniowskie, zarówno te międzynarodowe, jak i krajowe oraz w porozumieniu z dyrekcją mareckich placówek oświatowych stworzy program wycieczek tematycznych realizowanych w poszczególnych typach szkół.

Ponadto Komisja m.in. stworzy miejski kalendarz imprez oświatowych, kulturalnych i sportowych, zajmie się stanem mareckich ścieżek rowerowych oraz ustali regulaminy dostępności obiektów sportowych (boiska przy SP2, Orlik). Planowane są także wizytacje szkół, biblioteki publicznej, MOKu oraz obiektu MTS Marcovia 2000, a także spotkanie z władzami mareckich UKSów.

Niestety, ta sielankowa wizja Marek została nieco popsuta przez procedurę ustalania planu pracy. Przewodniczący Komisji rozesłał drogą mejlową wszystkim jej członkom wstępny plan z prośbą o zgłaszanie uwag. Do dnia posiedzenia, na którym plan powinien zostać przyjęty nie została zgłoszona ani jedna uwaga. Dopiero na posiedzeniu radni pochylili się nad planem i zaczęli zgłaszać swoje postulaty oraz redagować istniejące już punkty. Spowodowało to, że plan nie został przyjęty na ostatnim posiedzeniu Komisji i prawdopodobnie nie będzie mógł być uchwalony przez Radę Miasta na najbliższej sesji, która odbędzie się już w środę. Mam nadzieję, że realizacja punktów programu pójdzie nam dużo sprawniej.

2 Responses to CZAS NA INNOWACJE

  1. kasia_de says:

    Czy komisja oświaty planuje jakiekolwiek działania, zmierzające do zapewnienia dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, odpowiedniej ilości miejsc w klasach integracyjnych?

    W roku szkolnym 2011/2012 jedynie SP 2 planuje utworzenie „zerówki” integracyjnej, co oznacza, że „miejsc integracyjnych” dla 6-latków będzie w całych Markach… uwaga! maksymalnie 5.

  2. Szczerze powiedziawszy nie planowaliśmy żadnych działań w tym obszarze sami z siebie. Jednak, jeśli zgłoszą się do nas rodzice z takim problemem, na pewno postaramy się pomóc. W ogóle zachęcam wszystkich do zgłaszania problemów, o których radni nie mają wiedzy, bo może to przynieść wiele dobrego dla miasta. Właśnie dzięki takim zabiegom mieszkańcy ulicy Sowiej uzmysłowili nam potrzebę melioracji swojej ulicy, która zostanie wykonana w tym roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: