HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!

Otrzymałem dziś zaproszenie na wydarzenie, o którym nie przeczytamy w internecie, ani w prasie lokalnej. A szkoda, bo warto promować takie imprezy. Mowa o VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się już w piątek 14 stycznia o godzinie 9:30 w Zespole Szkół Nr 2.

Niestety, pora konkursu nie zachęca do uczestnictwa, jak również fakt, że informację o nim otrzymujemy dopiero na dwa dni przed imprezą. Warto zastanowić się nad formami promocji podobnych przedsięwzięć i stworzyć mini poradnik dla osób chcących promować swoje inicjatywy.

W dzisiejszym świecie to, czego nie ma w internecie dla wielu ludzi nie istnieje. Dlatego też można wykorzystać stronę internetową Urzędu Miasta, na której to po prawej stronie ukazują się zaproszenia na różnego typu wydarzenia. Również Portal Społeczności Marek oraz Newsletter M@recki przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania wśród mieszkańców.

Do dyspozycji pozostaje także 18 słupów ogłoszeniowych zlokalizowanych przy głównej arterii Marek, al. Piłsudskiego w pobliżu przystanków autobusowych. Mamy również tablice ogłoszeniowe zarówno w szkołach, bibliotece, czy też MOKu oraz ośrodkach zdrowia. Każde z wymienionych miejsc odwiedza liczna grupa mieszkańców. Warto skorzystać także z prasy lokalnej. W biuletynie informacyjnym Informacje z Ratusza oraz Gazecie Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego można bezpłatnie promować swoje inicjatywy. W Markach ukazuje się także prasa komercyjna, jednak tu nie możemy mieć pewności, że za zamieszczenie zaproszenia lub informacji o imprezie wydawca nie zażyczy sobie od nas opłat.

W przypadku Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w godzinach, w których większość dorosłych markowian będzie w pracy warto zwrócić się do osób będących na rencie lub emeryturze, którzy z chęcią wybiorą się na to wydarzenie, by móc wysłuchać koncertu i mile spędzić czas w towarzystwie, zamiast siedzieć niekiedy samotnie w domu. Jak dotrzeć do takich ludzi? Sposób jest bardzo prosty i wykorzystywany do tej pory przez Urząd Miasta i MOK – ogłoszenia duszpasterskie 😉 Dla wielu pomysł ten może powodować uśmiech na ustach, jednak jeszcze kilka lat temu była to podstawowa forma informowania mieszkańców w wielu sprawach.

Wróćmy do naszego kolędowania. Konkurs odbędzie się już w ten piątek, ale uroczyste rozdanie nagród i koncert laureatów odbędzie się 20 stycznia, więc warto zarezerwować czas już teraz. Niestety, godzina bez zmian – 9:30. Mam nadzieję, że uda mi się przygotować na tę okazję niespodziankę.

One Response to HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!

  1. Pingback: Sen zimowy? « Jestem z Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: