„PRAWĄ STRONĄ” DLA ORKIESTRY

Już jutro największa orkiestra świata zagra po raz dziewiętnasty. Także Marki, które już na dobre zagościły na trasie koncertowej mają do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Tradycyjnie marecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr1 przy ulicy Okólnej, start o godzinie 12:00. O mareckim sztabie było głośno w internecie od listopada, m.in. na Portalu Społeczności Marek, dlatego też nie będę przedstawiał programu imprezy. Chciałbym natomiast skupić się na jednym elemencie licytacji, która odbędzie się podczas finału.

Niemal rzutem na taśmę udało mi się dołożyć cegiełkę do jutrzejszego finału. Wśród przedmiotów wystawionych na licytację znajdzie się książka prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 2005 roku „Prawą stroną. Życie, polityka, anegdota” z autografem. Publikacje otrzymałem z rąk samego bohatera podczas spotkania w Łazienkach Królewskich 13 marca 2010 roku. Nadszedł moment, by prezent ten wykorzystać we właściwy sposób. Fajnie jest posiadać w swych zbiorach unikalną książkę z autografem pierwszego obywatela Rzeczypospolitej i chwalić się tym faktem wśród znajomych. Jednak więcej satysfakcji przynosi możliwość wykorzystania tej książki do szczytnych celów. A cel ten właśnie się pojawił: pomoc najmłodszym w walce z problemami urologicznymi i nefrologicznymi.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Markach Bronisław Komorowski zdobył nieco ponad 4,5 tys. głosów. W drugiej swój wynik poprawił o ponad 700 głosów. Liczę, że również jutro podczas licytacji na sali gimnastycznej SP1 znajdzie się kilkoro sympatyków obecnego prezydenta, którzy zechcą wzbogacić swoją domową biblioteczkę o książkę z autografem prezydenta RP. Podobna książka wystawiona na aukcję internetową WOŚP przekroczyła już wartość 150 złotych. A o jaką kwotę wzbogaci się konto mareckiej Orkiestry? Odpowiedź już jutro przed godziną 20:00.

5 Responses to „PRAWĄ STRONĄ” DLA ORKIESTRY

 1. ivona says:

  Ojej, mimo tego, ze od paru lat jestem Markowianką, dziś też dla orkiestry dorzucaliśmy się w Warszawie, no cóż, stare nawyki, za rok postaramy się to zrobić w Markach.
  No i cieszę się z tego bloga 🙂

 2. Tadeusz Markiewicz says:

  I jak? Książkę prezydenta miała wzięcie?

  • Szczerze powiedziawszy, jeszcze nie wiem. Gdy pojawiłem się w Jedynce było już po licytacji książki, ale nikt ze sztabu nie był w stanie mi powiedzieć, czy została zlicytowana, czy będzie wystawiona na aukcję internetową. Zbyt dużo się działo jednocześnie. Ale już niebawem się dowiem;)

 3. Książka zasiliła mareckie konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o 177,50 zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: